Hírek

Sikeres volt a Debreceni Amatőr Tekabajnokság

Sikeres volt a Debreceni Amatőr Tekabajnokság 2016-12-20 21:08:00

A Debreceni Sportcentrum szervezésében zajlott az Oláh Gábor utcai Rigó Dezső Tekecsarnokban a 2016. évi Debrecen Városi Amatőr egyéni és csapatbajnokság.

Az 1. játéknap február 01. hétfőn 17:00 órakor kezdődött előzetes sorsolás alapján, mely feltünteti, melyik csapat milyen időpontban kivel kerül pályára.

Hetente két játéknappal zajlott a megmérettetés: hétfőn és szerdán.

Egy játéknapon négy időpontban 8 csapat mérte össze az erejét 19:00 óráig, fél óránként két csapat követte egymást a hat sávos tekepályán csapatonként 3-3 játékossal.

A hazai csapat 3 játékosa az I., III., V. számú pályán, a vendég csapat 3 játékosa a II., IV., VI. számú pályán kezdte a játékot, majd 20 teli dobás és 20 végtelen tarolás után pálya csere következett. A két térfélen történt gurítások pontjai adják az eredményeket: össz fa, szett pont, csapat pont.

A tavaszi szezon a 26. játéknappal május 04. szerdán ért véget.

Az őszi forduló szeptember 05. hétfőtől december 07. szerdáig tartott, az 52. játéknappal befejeződött.

Az egyéni rájátszásra – az évad legjobb játékosai mind a hat pályán 10 teli dobás és 10 végtelen tarolás - december 12. hétfőn került sor:

17:00 órától a női 1-6. helyezett,

18:00 órától a férfi 7-12. helyezett,

19:00 órától a férfi 1-6. helyezett,

20:00 órától eredményhirdetés.

Minden játéknapon mindegyik hazai és vendég csapat megkapta a versenyjegyzőkönyvet - a két csapatvezető és a játékvezető aláírásával hitelesítve - az aznapi eredményéről:

Szerzett pontok:

Szett pont, Ütött fa, Csapat pont,, Ütött fáért járó pont,, Végeredmény,, Tabellapontok!

Hetente készült TOP lista:

• legeredményesebb csapatok sorrendje

• legtöbb fát ütött női és férfi játékosok sorrendje

Precíz és naprakész adatokból alakult ki a végső sorrend.

Dicsőség az úgynevezett rájátszásban részt venni!!!

Ez amolyan évadzáró eredményprodukálás, az év legjobbjai összemérik játéktudásukat, aznap kik tekéznek a leges-legjobban.